Запоріжжя проведе Міжнародний Велофорум у 2022 році

Велофорум 2022 пройде в Запоріжжі

22 вересня Віктор Хоцький, заступник директора Департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради зустрівся з Олександром Константиновим, заступником мера Запоріжжя, громадською організацією «Спільно HUB» та «Запорізьким велоклубом». Під час зустрі відбулась офіційна передача кубку як права проведення Міжнародного Велофоруму у Запоріжжі у 2022 році.

Віктор Хоцький, як представник міста, відвідав Велофорум в Ужгороді, який проходив 17-19 вересня, та отримав там кубок права проведення від організаторів. Громадська організація «Спільно HUB» разом із «Запорізьким велоклубом», Департаментом інфраструктри та благоустрою і Запорізькою міською радою ще у 2020 році подавала заявку на участь у конкурсі на проведення такого заходу у Запоріжжі на 2021 рік (відео-заявка на проведення Велофоруму у Запоріжжі – https://youtu.be/DS8Urky2l3g). Проте, через карантинні обмеження, Велофорум було перенесено з 2020 на 2021 рік і от організатори прийняли рішення, що Запоріжжя буде наступним містом для його проведення.

На зустрічі представники влади та члени команди «Спільно HUB» обговорили етапи підготовки до Велофоруму. Співорганізаторами також будуть громадські організації «U-Сycle» (Асоціація велосипедистів Києва, як засновники події) та «Центр соціальних та ділових ініціатив м. Яремче», які відповідальні за проведення Велофоруму в Україні. Традиційно Велофорум проводиться на початку осені.

Велофорум 2022 пройде в Запоріжжі
Зустріч в мерії активістів ГО “Спільно HUB” та представників влади

Окрім самої організації заходу, місто повинно продемонструвати свої досягнення у сфері розвитку велосипедної інфраструктури. Ганна Дворна, виконавча директорка «Спільно HUB» впевнена, що Велофорум це можливість для розвитку Запоріжжя:

«Запоріжжя до Велофоруму – Готове! Чому? Бо це наші можливості:
– з проєктно-кошторисних документацій перейти до будівництва безпечної велосипедної інфраструктури у Запоріжжі за маршрутом по Прибережній магістралі;
– можливість підняти рівень інформування про велосипед як транспорт на якісно новий рівень у Запоріжжі;
– можливість пришвидшити розвиток мікромобільності у місті;
– привезти кращі практики з розвитку компоненту інфраструктури як запоруки безпеки пересування велосипедистів, пішоходів та інших учасників дорожнього руху у Запоріжжя, аби подивитись чи ці моделі можна втілити на наших вулицях;
– можливість отримати якісний досвід всебічної співпраці громадянського суспільства, влади та бізнесу задля досягнення більш якісних результатів».

Велофорум 2022 пройде в Запоріжжі
Зустріч в мерії активістів ГО “Спільно HUB” та представників влади

Такої ж думки і Олександр Константинов, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради:

«Ми маємо приєднатися до того переліку міст, які взяли собі на мету створювати комфортний європейського зразка простір на території своїх міст. Наше місто теж має бути придатним для того, щоб пересуватись ним і пішки, і на велосипеді. До проведення Велофоруму ми маємо підготуватися. В ідеалі, це має бути реалізація, до початку форуму, певної частини нашої вело інфраструктури. Я сприймаю цей Велофорум як стимул для нас всіх, і для громадськості, і для влади, для того, щоб ми прискорили ці процеси. Тому я дякую нашим активним мешканцям міста, які стимулюють в тому числі владу для того, щоб ми створювали справжній європейський простір».

Запорізькі велосипедисти ж чекають не тільки проведення Велофоруму, але й будівництва велосипедної інфраструктури.

«Запоріжжя – дуже класне місто для розвитку велосипедної інфраструктури. У нас дуже широкі вулиці, на яких є можливість створити простір для всіх учасників дорожнього руху. Я думаю, що проведення Велофоруму стане поштовхом для влади міста Запоріжжя, щоб показати наскільки це важливо, безпечно та економічно обґрунтовано. І нарешті, ми будемо будувати та розвивати безпечне середовище у нашому місті. Запорізький велоклуб буде брати участь в організації заходу та відвідувати всі локації. І звісно ж сприяти тому, аби влада та громада разом будували безпечний простір для велосипедистів, пішходів і інших учасників дорожнього руху», – Павло Воскобойніков, співзасновник Запорізького велоклубу.

Опубліковано
В категорії Статті