Велосипедний табір на Арабатській стрілці

Громадська організація “Спільно HUB” організовує перший BikeCamp (велосипедний табiр) для велосипедисток та велосипедистів з усієї України на Азовському узбережжі.

Велосипедний табір пройде 10-12 вересня біля озера Сиваш на території готелю Арабатка Club. відбір учасників проводився за відкритим конкурсом, адже прийняти участь цього року зможуть тільки 30 осіб. Для них підготовлена програма навчання, розмови про розвиток зеленого туризму та обміну досвідом 11 вересня.

Приводом для велосипедного табору став велосипедный маршрут, який розробляв та реалізуються “Спільно HUB”.

Веломаршрут буде починатись у Маріуполі, проходити через Донецьку, Запорізьку та Херсонську області, кінцева точка – озеро Сиваш.

Головна ідея – об’єднати тимчасово окуповані території Донецька та Криму ниткою маршруту, надавши доступ велосипедистам до комфортного відвідування наближених територій. Створення веломаршруту ми також наголошуємо, що велосипед це не тільки вид транспорту для пересування у містах, але й комфортний та екологічний засіб для пересування на дальні відстані.

Для того, щоб збільшити комфорт велосипедистів, які захочуть проїхатись веломаршрутом , кожні 40-50 кілометрів будуть встановлені байкпоінти (велосипедні альтанки). На території байкпоінтів можна буде відпочити, розпалити багаття та налаштуватись на подальшу подорож.

Попередньо команда проєкту вже провела зустрічі із велоактивістами тих областей, де буде проходити веломаршрут. Залучила до розробки маршруту громади, через які буде проходити маршрут та на території яких будуть встановлені байкпоінти. А також провела фінальну публічну консультацію, щоб отримати зворотній зв’язок по розробленому веломаршруту від всіх бажаючих.

В рамках велосипедного табору заплановані поїздки до двох байкпоінтів, які вже встановлені у Херсонській області. Один байкпоінт під номером 10 вже встановлений прямо біля Рожевого озера. Заключним у програмі стане подорож до 9-го байкпоінту Туди учасники відправляться зранку після навчання за 30 кілометрів у село Стокопані, де він і розміщений.   

BikeCamp реалізується громадською організацією “Спільно HUB” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Опубліковано
В категорії Статті