ВелоМіста 2.0: Спільно HUB продовжує велосипедизацію у чотирьох містах

Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ та Херсон стали надійними партнерами громадської організації “Спільно HUB”, де продовжується розвиток велосипедної інфраструктури. Проєкт “ВелоМіста 2.0” направлений поглибити знання, вміння та навички щодо розвитку велосипеду як транспорту у цільових містах Запорізької та Херсонської областей. На першому етапі проєкт був націлений на знайомство з поняттям “велосипедна інфраструктура” та “велосипед як транспорт”. В результаті спільних дій профільних муніципальних установ та активістів представники депутатських корпусів цих міст підготували, а деякі вже і затвердили, програми розвитку велосипедної інфраструктури на 2020 рік. А от у другому етапі буде більш комунікації та видимих результатів.

Фото учасників із комунікаційної сесії проекту “ВелоМіста 2.0”. Авторка фото Аліна Єрмолаєва.

“Спільно HUB” буде підсилювати велоактивістів задля створення нових ідей пов’язаних із велосипедною інфраструктурою, які можна реалізувати у обраних містах. Головна мета – знайти людей, які люблять велосипед і хотіли б безпечно пересуватись ним у своїх містах – та перетворити їх у велоамбасадорів, які будуть виконувати місію просування велосипеду як транспорту самостійно та залучати нових людей. А головне, ідейні команди у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Херсону зможуть втілити свої велосипедні мрії у містах та отримати фінансову підтримку на їх реалізацію.

Проте, робота з муніципалітетами буде продовжуватись:

Ми раді, що проєкт “ВелоМіста 2.0” став логічним продовженням роботи над Програмами розвитку велоінфраструктури на 2020 рік для Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська та Херсона. І тепер ми зможемо більш поглиблено пропрацьовувати з муніципалітетами стратегічні документи Концепцій розвитку велоінфраструктури у обраних містах. А також профільні теми із розвитку велосипедної інфраструктури”, – коментує розвиток проєкту виконавча директорка ГО “Спільно HUB” Ганна Дворна.

Окрім цього, міста отримають унікальну можливість отримати поповнення у суміжній велоінфраструктурі. У кожному місті будуть встановлені по 20 велостійок (П-подібних) та по дві велоСТО, де кожен велокористувач зможе привести до ладу свій транспорт. Де саме ці об’єкти буде установлено, вирішать мешканці разом з представниками муніципалітету шляхом проведення короткострокового опитування у соціальних мережах та на семінарах для муніципалілетів.

У Мелітополі уже була прийнята на сесії міської ради велоконцепція (у липні 2020 року) і для того, щоб її правильно імплементувати, ми побачили, що не вистачає знань саме у працівників органів місцевого самоврядування. Тобто, вони погоджуються, що це потрібно робити, але вони не знаю як правильно розробити це проектування згідно всіх оновлених норм. І тому проект ВелоМіста 2.0 дуже важливий для нас, бо ми будемо залучати і спільноту, яка буде говорити, де це важливо, та представників органів самоврядування, які будуть це робити. Для Мелітополя аспект навчання муніципалітету дуже важливий”, – коментує участь у проекті директорка комунальної установи “Агенція розвитку Мелітополя” Ірина Славова.

Окрім того, команда проєкту підготує аналітику щодо ДТП у цільових містах та розробить рекомендації муніципалітетам та поліції щодо того, якими шляхами можна якісно зменшити кількість ДТП, в тому числі з велосипедистами.

Тож слідкуйте за проектом “ВелоМіста 2.0” у соціальних мережах “Спільно HUB” – Фейсбук, Інстаграм, а також на сайті. Велосипедизація неминуча!

Проєкт “ВелоМіста 2.0” реалізовує Громадська організація “Спільно HUB” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Опубліковано
В категорії Статті