Прокладаємо веломаршрут: зустріч із громадами

Громадська організація “Спільно HUB” продовжує роботу над створенням велосипедного маршруту від Маріуполя до озера Сиваш. На початку червня пройшло три зустрічі із представниками муніципалітетів громад.  

В рамках проєкту вже пройшла зустріч із велоактивістами щодо розробки самої нитки маршруту та попередніх місць встановлення байкпоінтів (велосипедних альтанок).

Наступним етапом стали зустрічі із представниками територіальних громад, через які буде проходити веломаршрут. Так 3-5 червня відбулись зустрічі у Маріуполі, Генічеську та Мелітополі. Туди з’їхались уповноважені особи із розвитку туризму та представники адміністрації 14 громад Донецької, Запорізької та Херсонської областей. 

Олександр Билим, головний архітектор Запорізької області
Олександр Билим, головний архітектор Запорізької області

“В Україні діє закон про добровільне об’єднання громадян, але ще перед ним був прийнятий закон про співробітництво громад. І нажаль, як показала практика – закон щодо об’єднання громад більше менш спрацював, а от по показнику співробітництва громад такого прогресу не було. А цей проєкт по своїй концепції взагалі не може бути реалізований без цього співробітництва. Він майже примушує громади працювати між собою і це добре”, – підкреслює Олександр Билим, начальник Управління містобудування та архітектури ЗОДА, голвний архітектор Запорізької області.

Під час зустрічі “Спільно HUB” представив концепцію веломаршруту від Маріуполя до озера Сиваш, враховуючи напрацювання із велоактивістами. Представники громад не тільки могли внести свої пропозиції щодо самого маршруту, але й могли взяти участь у розробці сенсовного наповнення. Адже веломаршрут також має на меті об’єднати тимчасово окуповані території, наголошуючи на єдності України, в тому числі Донецької, Луганської областей та Криму. Самі ж учасники позитивно відгукнулись на просування таких ідей:

“Я вважаю, що цей маршрут може сприяти об’єднанню та поверненню тих територій та людей, які залишилися на Луганщині, Донеччині та у Криму. Об’єднати нашу рідну Україну в ту саму, якою вона була раніше. Сприятиме можливо і встановлення миру. Тому що гасла проєкту говорять про те, що незважаючи на військові дії люди роблять мирний протест про те, що ми єдині. Ми заявляємо, про те, що коли єдині – ми непереможні”, – впевнено заявляє Олена Гусь, спеціалістка відділу освіти, молоді та спорту, культури і туризму Приазовської селищної ради.

Зустріч муніципалітетів у Маріуполі
Зустріч муніципалітетів у Маріуполі 

Так, в результаті “Спільно HUB” залучив якомога більше сторін до реалізації проєкту та прокладання велосипедного маршруту. Від громад отримані позитивні відгуки та правки до маршруту. Також однією із головних задач зустрічі було затвердити попередні місця встановлення байкпоінтів. В подальшому ці байкпоінти будуть передані на баланс громад, а їм вже потрібно буде обслуговувати їх для того, щоб велосипедисти могли комфортно використовувати ці точки у своїх подорожах.

Опубліковано
В категорії Статті