План сталої міської мобільності Запоріжжя визначить як будуть пересуватись запоріжці

10 лютого 2022 року в Запорізькій міській раді пройшла пресконференція щодо розробки Плану сталої міської мобільності Запоріжжя. Озвучені перспективи створення такого документу для міста, етапи розробки документу та як буде залучатись громадськість міста.

План сталої міської мобільності міста Запоріжжя (ПСММ) – стратегічний документ, що визначає транспортну політику міста на найближчі десять років і дає відповідь на питання: як оптимізувати переміщення мешканців та гостей міста з точки зору часу, комфорту, безпеки, вартості та спричиняли якнайменший негативний вплив на довкілля.

Договір на його розробку укладений 26 листопада 2021 року із компанією «Грант Торнтон» (посилання на договір – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-09-22-010693-b ). Підготовчий етап розробки вже завершений. Сам План сталої міської мобільності Запоріжжя повинен бути готовий до кінця липня 2022 року.

«План сталої мобільності міста допоможе нам підвищити якість перевезень та мобільності  у місті та вирішити дуже багато питань – як потрібно облаштувати дорожню інфраструктуру, зупинки, пішохідні переходи, велосипедну інфраструктуру і т.д.», – прокоментував важливість розробки документу Анатолій Куртєв, секретар Запорізької міської ради. Також він додав, що в найближчий час виконавчим комітетом Запорзької міської ради буде створена робоча група із розробки ПСММ, до якої будуть залучені представники громадськості та зацікавлені комунальні структури міста.

«Для того, щоб оптимізувати роботу наявного громадського транспорту та нового, який закуповується «Запоріжелектротранс», нам потрібно розробити транспорту модель міста. Вона входить до Плану сталої міської мобільності. Сам план розрахований на впровадження протягом 10 років, такого в Запоріжжі ще не було», – говорить Володимир Сухачов, директор з фінансово-економічних питань підприємства “Запоріжелектротранс” та відповідальний за розробку ПСММ Запоріжжя.

Костянтин Ківа, керівник проєкту розробки Плану сталої міської мобільності м. Запоріжжя та старший радник голови ТОВ “Грант Торнтон” розповів про етапи впровадження проєкту:

 «Наступного тижня ми стартуємо з соціологічним опитуванням мешканців міста. По районах з розбивкою за статтю, віковою групою по будинкам буде опитано 3600 мешканців. Також ми будемо проводити 2 онлайн-опитування».
Одне із опитувань вже можна пройти за посиланням: https://forms.gle/e2FnHFxdrbkn1h619

«Це репрезентативне опитування допоможе нам зрозуміти – хто, звідки, куди і за якими цілями переміщається в міст. Тобто, як вони переміщаються містом, який обирають вид транспорту. Отримаємо інформацію про голини пік переміщення. Все ще стане в нагоді для подальшої роботи та розвитку транспортної мережі Запоріжжя», – коментує заплановані опитування в рамках проєкту Максим Дорош, спеціаліст з транспортного планування компанії “Про Мобільність”, яка є субпідрядником виконавця.

3 лютого 2022 року Громадська організація «Спільно HUB» та Благодійний фонд «Українська спілка осіб з інвалідністю» підписали меморандум з виконавчим комітетом Запорізької міськради, в особі секретаря Анатолія Куртєва, та представником підприємства «Запоріжелетротранс» Володимиром Сухачовим, директором з фінансово-економічних питань, про співпрацю в рамках розробки Плану сталої мобільності міста Запоріжжя.

«План сталої міської мобільності – це план для абсолютного кожного громадянина і громадянинки нашого міста. Він має враховувати потреби не лише громадського транспорту, але й всіх інших видів переміщень. Найголовнішим його пріоритетом має бути – пішохід», – запевняє Ганна Дворна, голова правління ГО «Спільно HUB».

«Для мене як для представниці організації, яка захищає права та інтереси людей з інвалідністю було дуже важливо, щоб в Плані сталої міської мобільності були враховані всі норми безбар’єрності, доступності та мобільності для таких людей. В першу чергу впровадження безбар’єрного транспорту та доступної пішохідної інфраструктури», – говорить про свою мотивацію участі у майбутній робочій групі Алла Мурізіді, директорка БФ «Українська спілка осіб з інвалідністю».

Долучайтесь до Телеграм-каналу від розробника проєкту про План сталої міської мобільності Запоріжжя: https://t.me/ZSUMP