Мелітопольський велопатруль: від підготовки до затримання

На початку жовтня у Мелітополі з’явився велосипедний патруль. Його запуск пройшов завдяки проєкту «Велопатруль у Мелітополі та Бердянську», що реалізується громадською організацією «Спільно HUB» у межах Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Мобільність головна перевага велопатруля

Велопатруль при Управлінні патрульної поліції формується як спеціальний загін. До нього входять поліцейські, які пройшли спеціальні навчання та отримали навички поводження із велосипедом та маневри, потрібні для виконання службових обов’язків із допомогою велотранспорту.

Виконавча директорка Громадської організації «Спільно HUB» Ганна Дворна привітала поліцейських Мелітополя та ще раз нагадала, що велопатруль – це в першу чергу безпека містян:

«Велопатруль є дієвим мобільним та швидким механізмом забезпечення громадського порядку на вулицях міста та у паркових зонах. Окрім того, велосипедні патрулі стимулюють потребу у розвитку велосипедної інфраструктури для тих, хто хоче пересуватись велосипедом як транспортом по місту».

Поліцейські на велосипедах та на автомобілях у поєднанні зможуть якомога краще охороняти порядок на вулицях Мелітополя.

Про це також на презентації сказала Ірина Славова, директорка «Агенції розвитку Мелітополя»:

«Я впевнена, що наша велопатрульна поліція буде швидше реагувати в деяких місцях, де швидко не могла дістатись наша поліція на машинах».

Як готували велопатруль?

Перед тим, як приступати до роботи, шестеро поліцейських протягом п’яти проходили спеціальне навчання від свого колеги, керівника велопатруля Патрульної поліції Кривого Рогу, Артема Коренькова. Керівником патрульної поліції у Мелітополі був обраний Микола Кузнєцов, його обирали самі колеги.

Громадська організація «Спільно HUB» у межах проєкту закупила для мелітопольського велопатруля все необхідне обладнання. Разом із велосипедами та складовими для нього, патрульні отримали нову зручну форму. Крім того, щоб патрульним було де припаркувати свої велосипеди, біля Управління патрульної поліції у Мелітополі було встановлено п’ять П-подібних велостійок.

Робота велопатруля у Мелітополі

Загін патрульних на велосипедах буде працювати у сезонному режимі. Після презентації команда встигла пропрацювати близько місяця. Сам період роботи визначений у Наказі Головного управління національної поліції в Запорізькій області, а саме з початку квітня до кінця жовтня кожного року. Але графік може коригуватись у зв’язку із погіршенням погодних умов. У наряд на патрулювання вулиць Мелітополя повинно заступати не менше ніж двоє осіб.

Під час презентації начальник Мелітопольського відділу поліції ГУНП у Запорізькій області Михайло Сандросян привітав патрульних та наголосив на важливості запуску патрулів:

«Сподіваюсь, що найближчим часов мешканці міста Мелітополь побачать результати роботи патрулів. І та профілактична робота, насамперед, яку вони будуть проводити надасть змогу мешканцям міста почувати себе у безпеці, а нам оперативно затримувати правопорушників».

Після запуску велопатрулів у Бердянську та Мелітополі «Спільно HUB» провів опитування у соціальних мережах серед жителів цих міст. Метою опитування було дізнатись як вони ставляться до велопатрулів і чи бачили вже їх на вулицях. Загалом анонімно опитано 100 людей, більшість із них знали про початок роботи велопатрульних, тільки 5% відповіли, що не знали.

Більшість відгуків мали схвальний характер. Проте головне зауваження опитуваних полягало в тому, що така кількість патрульних є недостатньою для міста:

«Один велопатруль на все місто це дуже мало, тим більш, що правопорушення, в основному, увечері і вночі стаються. Вулиці і проспекти центральні освітлюються непогано і камери відеоспостереження є, а ось у віддалених районах міста ситуація погана і правоохоронців не дочекаєшся».

Тому «Спільно HUB» щиро сподіваються на те, що велопатруль у Мелітополі продемонструє свою дієвість та поліція зможе розширити склад патрульних на велосипедах.

Проєкт «Велопатруль у Мелітополі та Бердянську» реалізується громадською організацією «Спільно HUB» у партнерстві з Бердянським велоклубом та Агенцією розвитку Мелітополя в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Опубліковано
В категорії Статті